Wiertła do gleby

Aktywne filtry

Wiertła glebowe 

Planujesz prace ziemne związane z niwelacją terenu, przygotowaniem go pod budowę lub uprawę? Nie musisz kupować drogich wierteł glebowych od firm takich jak STIHL czy Makita. Nasze produkty są znacznie tańsze, a mimo to doskonale nadają się do intensywnej pracy i wykonywania otworów w gruntach o dużej twardości.

Podwójne spirale naszych wierteł do przewiertów glebowych umożliwiają błyskawiczne wydobywanie urobku przy niewielkim tarciu powierzchni. Materiał, z którego wykonane są te narzędzia – stal z domieszką wzmacniającego manganu – sprawi, że będziesz mógł korzystać z nich przez wiele lat. W naszym szerokim asortymencie znajdują się również wiertła do studni, które doskonale sprawdzą się przy wykonywaniu odwiertów niezbędnych pod budowę studni, np. podwójnie plecione wiertło glebowe 400mm.

Jak działają wiertła do gleby? 

Wiertła do gleby podobnie jak pozostałe rodzaje tych produktów, służą do przebijania zwartych struktur. Są one montowane w różnego rodzaju maszynach służących do wykonywania przewiertów i obsługiwane przez jedną lub dwie osoby. Wiertła do przewiertów najczęściej tworzy się z masywnego stopu żelaza. Dzięki temu mogą rozkruszyć nawet twardą, zbitą i wysuszoną glebę lub przebić się przez przeszkody, takie jak bryły korzeniowe oraz kamienie.

Pełne stalowe wiertła do gleby – dostępne również w naszym asortymencie – mają dużą moc, a dzięki spiralnej konstrukcji świetnie radzą sobie z kruszeniem rozmaitych gruntów. Używając ich, można wykonywać otwory i nawierty o różnych średnicach. Gwarantują one:

  •  szybki transport urobku,
  •  niskie tarcie powierzchni,
  •  efektywną pracę świdra.

Wysokiej jakości wiertła do gleby zużywają się bardzo powoli nawet podczas intensywnej eksploatacji. Stępioną końcówkę można łatwo naostrzyć, zwiększając jej wydajność.

Zastosowanie świdrów do gleby 

Świdry do gleby są wykorzystywane do najróżniejszych prac budowlanych i ogrodniczych. Najczęściej można je zobaczyć na terenach, na których budowane są nowe domy oraz osiedla. Maszyny te doskonale nadają się bowiem do nawiercania otworów pod ogrodzenia: zarówno klasycznych płotów, jak i parkanów osadzanych na betonowych blokach wymagających podkopania fundamentów. 

Świdry do gleb są również często wykorzystywane przez badaczy i geologów, ponieważ umożliwiają dotarcie do głębokich warstw ziemi oraz eksplorowanie jej zasobów naturalnych. Świdry do ziemi znajdują szerokie zastosowanie także w sadownictwie oraz leśnictwie. Ich użycie znacznie przyspiesza prace związane z nasadzaniem krzewów oraz drzew.

Warto pamiętać, że świdry glebowe należy kupować jedynie ze sprawdzonych źródeł – takich jak sklep Werhe. Jedynie wysokiej jakości wiertła do przewiertów umożliwiają wygodne i skuteczne wiercenie otworów w glebie.

Pojedynczo oraz podwójnie plecione wiertła do wiertnicy glebowej 

Oferujemy zarówno pojedynczo, jak i podwójnie plecione wiertła do wiertnicy glebowej. Wiertła pojedynczo plecione zapewniają precyzyjną kontrolę podczas wiercenia otworów. Zaletą rzadszego splotu jest również większa przestrzeń przez którą odprowadzany jest pył powstały w trakcie wiercenia. Wiertła z podwójną spiralą charakteryzują się gęstym splotem. Dzięki temu transport rozbitego materiału jest szybszy, a to skutkuje efektywniejszą pracą wiertła i zapewnia jego większą stabilność w glebie. Ponadto końcówka wiertła podwójnie plecionego jest grubsza, niż w przypadku wiertła z pojedynczym splotem. Ułatwia to wbicie się w bardzo twardą i zbitą glebę. 

Do każdego wiertła możesz dokupić w naszym sklepie również przedłużkę i adapter do świdra. Jeśli nie jesteś pewien czy wybrać wiertło do wiertnicy glebowej z podwójną spiralą czy z pojedynczą, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści chętnie pomogą wybrać Ci odpowiednie wiertło do gleby.

Wybrać świder czy łopatę?

W naszym sklepie internetowym dostępne są nie tylko wydajne świdry, ale także łopaty. Narzędzia te są łatwe w obsłudze, a korzystanie z nich nie wymaga dużej siły od operatora. Są one również przyjazne dla środowiska, bo – w przeciwieństwie do świdrów – nie emitują spalin.

Warto jednak pamiętać, że świdry są znacznie wydajniejsze i korzystanie z nich przyspiesza wykonywanie prac budowlanych. Używanie ich wymaga tężyzny fizycznej, jednak maszyny te są w stanie przebić się przez bardzo twardy grunt, którego nie da się rozdrobnić zwykłą łopatą – nawet używaną przez największego siłacza. Wiertło do ziemi wykonane z wytrzymałej stali pomoże Ci przewiercić się nawet przez trudne, kamieniste lub gliniaste gleby, które ciężko pokonać przy pomocy łopaty. Jeżeli zależy Ci na komforcie i precyzji, wybierz wiertnicę glebową z dopasowanym wiertłem i ciesz się szybkimi rezultatami bez zbędnego wysiłku!

Kiedy warto kupić wiertło z adapterem? 

Decydując się na zakup wiertła należy zwrócić uwagę czy będzie ono pasowało do urządzenia, które posiadasz. Co zrobić w sytuacji, gdy głowica wiertnicy posiada inny rodzaj mocowania niż wybrany świder? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup wiertła z adapterem. W ofercie naszego sklepu znajdziesz gotowe zestawy świdrów wraz z różnego typu adapterami. Odpowiedni adapter umożliwia korzystanie z wiertła oraz wiertnicy o różnych uchwytach mocujących. Posiadamy wiertła z adapterem SDS Plus, SDS Max, HEX, M14, a także pakiety dedykowane do konkretnych marek urządzeń, np. wiertło do gleby Makita czy też Stihl.  

Akcesoria i osprzęt

W naszym asortymencie znajdziesz także wszystkie niezbędne akcesoria, które ułatwią Ci wykonanie każdej pracy remontowej! Wszystkie z nich dostępne są w różnych wariantach i rozmiarach, co umożliwi Ci bezpośrednie dopasowanie produktu do swoich wymagań i oczekiwań. Wśród nich możesz znaleźć z m.in. pobijaki do uziomów, które współpracują z różnymi rodzajami uziemień. 

Nasz sklep pomoże Ci także w wyposażeniu swoich urządzeń i maszyn mechanicznych! Oferujemy rozmaite akcesoria i części – np. ubijaczki do ziemi Hex – wyprodukowane z materiałów wysokiej klasy. 

Wszystkie nasze produkty przechodzą bardzo drobiazgowe testy jakości i odznaczają się wyjątkową trwałością oraz odpornością na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Możesz mieć pewność, że żaden z nich Cię nie zawiedzie!