Sklep korzysta z plików cookies i podobnych technologii w celach reklamowych (także remarketingowych), analizy ruchu, zapewnienia pełnej funkcjonalności Sklepu, w tym dostosowania jego treści do Twoich preferencji. Korzystając ze Sklepu zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies i podobnych technologii.

zamknij

Porównanie wierteł do betonu - SDS-Max i SDS-Plus

W: Aktualności Na:

Wiertła SDS zbudowane są z dwóch otworów oraz dwóch wgłębień. Dzięki licznym rodzajom adapterów znajdują zastosowanie jako mocowania systemowe wykorzystywane w młotach udarowych, wiertarkach, młotowiertarkach i innych tego typu urządzeniach. Jakie różnice zachodzą pomiędzy modelami SDS-Max i SDS-Plus?

Wiertła SDS zbudowane są z dwóch otworów oraz dwóch wgłębień. Dzięki licznym rodzajom adapterów znajdują zastosowanie jako mocowania systemowe wykorzystywane w młotach udarowych, wiertarkach, młotowiertarkach i innych tego typu urządzeniach. Jakie różnice zachodzą pomiędzy modelami SDS-Max i SDS-Plus?

Wiertło SDS-Max kontra SDS-Plus. Porównanie

Skrót SDS pochodzi od niemieckiego określenia Spannen durch Sysem. Wykonane w tej technice wiertła cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymałością pozwalającą im na przewiercanie się przez twarde materiały w rodzaju kamienia czy betonu.

Rozróżniamy dwa rodzaje wierteł SDS – oba wykonywane z hartowanej stali. Są to wiertła:

SDS-Plus – mają 10 mm średnicę uchwytu i wyposażone są w cztery duże rowki, w których osadzone są kulki blokujące. Wiertła SDS-Plus mają nieco węższy uchwyt w porównaniu do SDS-Max. Charakteryzują się niewymagającym systemem mocowania i wykorzystywane są przede wszystkim w lekkich pracach remontowych. Zaprojektowane przede wszystkim z myślą o wiertarkach udarowych SDS oraz SDS-Plus, mogą jednak być również stosowane jako komponent lekkich młotów udarowo-obrotowych. Wykorzystywane jako wiertła do betonu, cegieł, kamienia czy pustaków.

SDS-Max – mają 18 mm średnicę uchwytu oraz trzy otwarte rowki z segmentem blokującym. W odróżnieniu od SDS-Plus ich uchwyty są większe i mocniejsze. Dzięki znacznej wytrzymałości oraz wysokiej wydajności wiertła te mogą być używane nawet do najbardziej wymagających prac z twardymi surowcami w rodzaju betonu, metalu czy nawet kamienia. Zaprojektowane z myślą o młotach obrotowych SDS-Max, mogą być jednak stosowane także jako komponenty większych młotów udarowych (o wadze powyżej 5 kg). Wykorzystywane do cięższych prac remontowych, jak np. odwierty w stropie czy grubym murze.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy WERHE. Wiertła, które można znaleźć w naszym asortymencie, są solidne i wytrzymałe, a ponadto dodatkowo wzmocnione dzięki domieszce manganu. Zapewniamy sprawną i terminową realizację zleceń.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Administratorem danych osobowych jest "PYRAMIDE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, adres Nadrzeczna 7A, 05-552, Jabłonowo, numer NIP: 5272426997, numer REGON: 000451820. Kontakt z Administratorem możliwy jest za pośrednictwem wiadomości e-mail na adres: info@pyramide.pl

Będziemy przetwarzać Twoje dane w celu nawiązania z Tobą kontaktu i obsłużenia Twojej prośby. Dane osobowe będziemy przetwarzać przez okres niezbędny dla osiągnięcia celu przetwarzania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym Twoich uprawnień jako podmiot danych, znajdziesz w Polityce Prywatności.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło