Sklep korzysta z plików cookies i podobnych technologii w celach reklamowych (także remarketingowych), analizy ruchu, zapewnienia pełnej funkcjonalności Sklepu, w tym dostosowania jego treści do Twoich preferencji. Korzystając ze Sklepu zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies i podobnych technologii.

zamknij

Jak wybrać adapter do wiertła glebowego?

W: Aktualności Na:

Zdarzają się sytuacje gdzie po zakupie wiertła nie pasuje ono do naszego urządzenia, ewentualnie jest za krótkie. Nie zawsze oznacza to jednak, że konieczny jest zakup kolejnego wiertła. Istnieje bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Adapter do wiertła to akcesorium, które umożliwia zainstalowanie innej końcówki lub jego przedłużenie, które lepiej nadaje się do konkretnego wiertła. Pozwala ono znacznie rozszerzyć zastosowane narzędzia, a równocześnie zaoszczędzić nieco pieniędzy poprzez kupienie jedynie akcesorium zamiast zupełnie nowego wiertła.

Jakie istnieją adaptery do wierteł?

Adaptery służą do łączenia wszelkich urządzeń z wiertłem glebowym. Niezwykle popularne są przedłużki wydłużające zasięg wiertła. Kilkadziesiąt dodatkowych centymetrów może okazać się niezwykle przydatne, a nawet stanowić ratunek w sytuacji, gdy posiadane narzędzie okazało się odrobinę za krótkie. Wiertła do gleby wykorzystuje się w bardzo różnych sytuacjach, a niektóre z nich mogą wymagać głębszych otworów niż pozostałe. Bardzo przydatne są również adaptery, pozwalające na zainstalowanie innego, niestandardowego typu wiertła do urządzenia. Umożliwia to wykorzystanie bardziej wytrzymałych lub szerszych wierteł bez konieczności zmiany narzędzia. Jeśli posiadany egzemplarz nie pozwala na wywiercenie otworu o pożądanej głębokości, takie akcesorium może okazać się bardzo pomocne.

Kolejnym typem adapterów jest ten, który zmienia zastosowanie urządzenia. Obrotowy ruch mieszalnika bywa przydatny do innych czynności, niż tylko ta, do której jest przeznaczony. Wykorzystanie go w różnych sytuacjach umożliwia odpowiednie akcesorium. Istnieją np. adaptery, które pozwalają zamontować wiertło do gleby na mieszadło, co pozwala na użycie mieszalnika do wywiercenia otworów w glebie. Podobnych rozwiązań jest bardzo wiele i jeśli trafi się na sytuację, w której jedynie brak odpowiedniej końcówki stanowi przeszkodę w wykorzystaniu posiadanego narzędzia w niestandardowy sposób, warto sprawdzić, czy nie istnieje przejściówka rozwiązująca ten problem.

Jak sprawdzić, czy adapter pasuje do wiertła?

Najważniejszym kryterium jest szerokość urządzenia – średnica wiertła i otwór adaptera muszą być ze sobą kompatybilne. Wymagany rozmiar powinien być podany przez producenta akcesorium. Bywa również, że sprzedawca podaje listę pasujących modeli. Wiele wierteł jest również sprzedawanych z przejściówkami. W takim przypadku kupując kolejną, należy kierować się parametrami posiadanego adaptera.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Administratorem danych osobowych jest "PYRAMIDE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, adres Nadrzeczna 7A, 05-552, Jabłonowo, numer NIP: 5272426997, numer REGON: 000451820. Kontakt z Administratorem możliwy jest za pośrednictwem wiadomości e-mail na adres: info@pyramide.pl

Będziemy przetwarzać Twoje dane w celu nawiązania z Tobą kontaktu i obsłużenia Twojej prośby. Dane osobowe będziemy przetwarzać przez okres niezbędny dla osiągnięcia celu przetwarzania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym Twoich uprawnień jako podmiot danych, znajdziesz w Polityce Prywatności.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło