Sklep korzysta z plików cookies i podobnych technologii w celach reklamowych (także remarketingowych), analizy ruchu, zapewnienia pełnej funkcjonalności Sklepu, w tym dostosowania jego treści do Twoich preferencji. Korzystając ze Sklepu zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies i podobnych technologii.

zamknij

Jak powstają otwory do montażu przepustów?

W: Aktualności Na:

Niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z budynkiem mieszkalnym, czy przeznaczonym do innych celów użytkowych, podczas jego budowy trzeba pamiętać o wielu elementach. Jednym z nich jest m.in. rozmieszczenie instalacji elektrycznej. Trzeba ustalić, gdzie będzie włącznik światła, a gdzie np. schować kable do telewizora. 

Niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z budynkiem mieszkalnym, czy przeznaczonym do innych celów użytkowych, podczas jego budowy trzeba pamiętać o wielu elementach. Jednym z nich jest m.in. rozmieszczenie instalacji elektrycznej. Trzeba ustalić, gdzie będzie włącznik światła, a gdzie np. schować kable do telewizora. W tym celu trzeba zrobić przepusty. W związku z tym pojawia się pytanie, w jaki sposób wykonać do nich otwory.

Otwory do przepustów kablowych

Chcąc wykonać instalację elektryczną budynku, trzeba wyposażyć się w przewody czy gniazdka, jednak pracę trzeba zacząć od wykonania przepustów kablowych. Umożliwiają one doprowadzenie przewodów do rozdzielnic, puszek oraz wprost do urządzeń elektrycznych. Przepusty chronią instalację przed wilgocią, uszkodzeniami, a także wahaniami temperatur, dlatego nie można o nich zapomnieć. Od czego więc zacząć wykonywanie otworów? Na początku należy uwzględnić średnice kabla. Następnie trzeba wykuć małą dziurę, która ułatwi wprowadzenie wiertła. Otwór na przepust nierzadko przechodzi przez ścianę na wylot, więc trzeba sięgnąć po wiertarkę i odpowiednie wiertło do betonu. Przy tej czynności powinno się być ostrożnym. Dobrze jest przewiercić ścianę cienkim wiertłem, a potem poszerzyć ją większym. Można również dostosować długość wiertła do szerokości ściany. Dobrej jakości narzędzie poradzi sobie z rozbiciem betonu bez potrzeby dużego nakładu siły, co jest bardzo wygodne.

Otwór na przepust pod rurę wodną

Podczas budowy trzeba również zamontować przepust pod wodę. Musi się on znaleźć pod fundamentami. Aby wykonać taki otwór, trzeba zaplanować jego położenie na podstawie projektu budynku. Do zrobienia tego typu „dziury” warto wykorzystać wiertnicę oraz wiertło do gleby. Dzięki spiralnej budowie i dużej mocy poradzi ono sobie z przedostaniem się przez każdy rodzaj gleby, nawet gliniastą lub mocno zbitą. Narzędzia tego typu pozwalają na dużą precyzję, co jest ważne podczas robienia otworów do montażu przepustów.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Administratorem danych osobowych jest "PYRAMIDE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, adres Nadrzeczna 7A, 05-552, Jabłonowo, numer NIP: 5272426997, numer REGON: 000451820. Kontakt z Administratorem możliwy jest za pośrednictwem wiadomości e-mail na adres: info@pyramide.pl

Będziemy przetwarzać Twoje dane w celu nawiązania z Tobą kontaktu i obsłużenia Twojej prośby. Dane osobowe będziemy przetwarzać przez okres niezbędny dla osiągnięcia celu przetwarzania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym Twoich uprawnień jako podmiot danych, znajdziesz w Polityce Prywatności.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło