Jak dobrać pobijak do uziomów?

W: Aktualności Na:

Pobijaki do uziomów służą do pogrążania uziomów i są dostępne w urozmaiconej ofercie. Ich dobór zależy od typu uziomów, do których są przeznaczone. Używane są też z zastosowaniem różnych maszyn udarowych. Co należy uwzględnić podczas wyboru pobijaków do uziomów? Kilka wskazówek w dalszej części wpisu.

Najważniejsze cechy pobijaków do uziomów

Pobijak do uziomów to bardzo przydatny przyrząd, dzięki któremu można wbijać uziomy czy gwoździe zdecydowanie szybciej i wygodniej niż przy użyciu ciężkich młotów. Bardzo ważne jest jednak, aby element ten był odpowiednio solidny i trwały. Dlatego właśnie powstają z hartowanej stali, która zapewnia im odpowiednią wytrzymałość.

Oprócz tego trzeba zwrócić uwagę na konkretne przeznaczenie pobijaka. Trzeba sprawdzić, do jakich młotów udarowych dedykowany jest dany produkt. Urządzenie mocowane w młocie osadzane jest otworem na wieloklinie pręta uziomowego lub — przy uziomach URB — rury, następnie po uruchomieniu młota pogrąża się sondy na odpowiednią głębokość. Przy bardzo duży oporze pobijania istnieje możliwość plastycznego zaciśnięcia głowicy na pręcie. Konieczne jest wówczas wykonanie kilku wahadłowych ruchów młota wokół osi dłuta, po czym można ściągnąć młot z wieloklina.

Przy wyborze pobijaka do uziomów należy również uwzględnić podstawowe parametry techniczne danego produktu, takie jak średnica wewnętrzna, średnica zewnętrzna, długość, waga i rodzaj mocowania.

Pobijaki do uziomów dostępne są w ofercie naszej firmy. W asortymencie znaleźć można m.in.:

- pobijaki do uziomów i gwoździ SDS max. 13,5 mm,
- pobijaki do uziomów i gwoździ SDS max. 16,5 mm,
- pobijaki do uziomów i gwoździ SDS max. 20,2 mm.

Są to produkty sprawdzone, solidne i wytrzymałe, które zapewniamy w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Oprócz tego u nas zamówisz pobijaki grot do uziomów i pali SDS max. 50 mm i max. 85 mm.

Jeśli jesteś zainteresowany pobijakami do uziomów, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W przypadku pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Gwarantujemy fachowe doradztwo i sprawną realizację zamówień.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień