Sklep korzysta z plików cookies i podobnych technologii w celach reklamowych (także remarketingowych), analizy ruchu, zapewnienia pełnej funkcjonalności Sklepu, w tym dostosowania jego treści do Twoich preferencji. Korzystając ze Sklepu zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies i podobnych technologii.

zamknij

Jak dobierać wiertła glebowe?

W: Aktualności Na:

Prace ziemne można przeprowadzać przy użyciu różnych urządzeń. Nie zawsze jednak łopata okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Mimo tego, że nie emituje spalin i jest łatwa w obsłudze, czasami zdarza się tak, że potrzebne są zbyt duże nakłady siły, aby osiągnąć pożądany efekt przy jej użyciu. W takich przypadkach najlepiej sięgać po wiertła glebowe. Jak działają, do jakich maszyn są podłączane i na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Kiedy i do czego są stosowane wiertła glebowe? 

Wiertła glebowe są oprócz tradycyjnych łopat często wykorzystywane do prac ziemnych. Są przeznaczone do przebijania zwartych struktur i najczęściej są produkowane ze stopów żelaza, co ma ogromne znaczenie szczególnie podczas prac wykonywanych na wyjątkowo trudnych terenach. Mogą pracować nawet przy wysuszonej czy twardej glebie. Wiertła glebowe są niezbędnym elementem wyposażenia specjalistycznych maszyn przeznaczonych do wykonywania przewiertów.

Zastosowanie wierteł jest niezwykle szerokie. Należy zaznaczyć, że są wykorzystywane nie tylko do prac ogrodniczych. Solidność oraz moc wierteł sprawia, że można je stosować również do bardziej wymagających prac, na przykład na budowie. Kolejnym zastosowaniem wierteł glebowych są prace wykonywane przez geologów czy innych badaczy, ponieważ często dają możliwość dotarcia do głębszych warstw ziemi, co nie byłoby możliwe przy użyciu łopaty.

Jakie kryteria wziąć pod uwagę, wybierając wiertła glebowe? 

Wybierając wiertła do świdra, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Ważne jest przede wszystkim to, na jakim podłożu będą wykorzystywane wiertła glebowe. Od tego powinien być uzależniony ich rozmiar. Na przykład do wykonywania ogrodzeń z tradycyjnej siatki konieczne będzie zamontowanie słupów narożnych na naciągi. Z uwagi na duże obciążenie, na które będą narażone, warto zastosować wiertła 25 cm, a przy pozostałych otworach 20 cm.

Nieco inaczej wygląda sytuacja przy ogrodzeniach betonowych. Tutaj przydadzą się wiertła 30 cm, przy czym może zdarzyć się również tak, że konieczne będzie poszerzenie otworu. Wiertła 10 cm sprawdzą się między innymi przy ogradzaniu siatką leśną, choć wybór jest uzależniony od gruntu. Dodatkowo w przypadku konieczności przechodzenia z narzędzi SDS Plus i SDS Max warto wybierać wiertła glebowe z adapterami, które znacząco usprawnią pracę. Warto również zwrócić uwagę na wiertła pełne, ponieważ dzięki wypełnionemu wałkowi stalowemu zamiast rurki wyróżniają się dużą wytrzymałością. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Administratorem danych osobowych jest "PYRAMIDE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, adres Nadrzeczna 7A, 05-552, Jabłonowo, numer NIP: 5272426997, numer REGON: 000451820. Kontakt z Administratorem możliwy jest za pośrednictwem wiadomości e-mail na adres: info@pyramide.pl

Będziemy przetwarzać Twoje dane w celu nawiązania z Tobą kontaktu i obsłużenia Twojej prośby. Dane osobowe będziemy przetwarzać przez okres niezbędny dla osiągnięcia celu przetwarzania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym Twoich uprawnień jako podmiot danych, znajdziesz w Polityce Prywatności.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło